Šorc za kupanje

Sastav:

100% poliester

Sve što vam treba za uživanje ovog ljeta pronaći ćete u Manners asortimanu kupaćeg programa.


29,90 KM
Šifra artikla GD08291-000
Kategorija: Manners

Sastav:

100% poliester

Upute za mjerenje:

OZNAKA VELIČINE363840424446
OBIM BOKOVA89-9394-9899-103104-108109-113114-118
KONFEKCIJSKA VELIČINASMLXL
36384042444648
OBIM GRUDI (cm)889296100104110116
OBIM STRUKA (cm)70747882869298
OBIM BOKOVA (cm)9498102106110113122
MEĐUNARODNA OZNAKASMLXL2XL3XL
SPORTSKA OZNAKA45678
KONFEKCIJSKA VELIČINA46-4848-5050-5252-5454-5656-58
ŠIRINA STRUKA79-8585-9191-9797-103103-109109-115
ŠIRINA BOKOVA90-9696-102102-108108-114114-120120-126


GODINE/OZNAKA VELIČINE246810121416
TJELESNA VISINA92104116128140152164176
AOBIM GRUDI (cm)73-7778-8283-8788-9293-97
Veličina košariceB75B80B85B90B95B
C75C80C85C90C95C
D75D80D85D90D95D
KONFEKCIJSKA VELIČINA3840424446
EU7680859095
UK3436384042
I34567
F9095100105110

Upute za mjerenje:

a) Obim grudi
Izmjerimo obim grudi A. Krojački metar postavimo preko leđa u visini gdje se grudnjak obično zakopčava pa preko bradavica do prsne kosti - do udubine među grudima. Tu mjeru uporedimo s ranije izmjerenim obimom grudnog koša:
  • ako je obim grudi veći od obima grudnog koša za 12-14 cm, vjerojatno odgovaraju košarice A;

  • ako je veći za 14-16 cm, košarice B;

  • ako je veći za 16-18 cm, košarice C;

  • ako je veći za 18-20 cm, košarice D;


Potom mjerimo osnovnu veličinu, koja se temelji na obimu grudnog koša B, a to radimo tako što mjerimo preko leđa i naprijed odmah ispod grudi vodeći računa da metar bude u ravni s podom, odnosno da se nigdje ne krivi. Tako dobijemo osnovne veličine: 75, 80, 85 i tako dalje. Određene su tako da odgovaraju i obimu 2 centimetra manjem i 2 centimetra većem od označenog, to znači da na primjer veličina 80 odgovara izmjerenom obimu 78-82 centimetra ispod grudi.
Ako je obim grudnog koša 80 centimetara, a obim grudi između 96 i 98 centimetara, u većini slučajeva odgovarajući je grudnjak s oznakom veličine 80C.
KONFEKCIONE VELIČINE3638404244
DUŽINA6970,57374,576
OBIM GRUDI100104108112116
DUŽINA RUKAVA6061626364
KONFEKCIONE VELIČINE3638404244
DUŽINA MODELA108109,5111112,5114
OBIM STRUKA6266707478
ŠIRINA BOKOVA5153555759
KONFEKCIONE VELIČINE3638404244
DUŽINA MODELA123125,5127128,5131,5
OBIM GRUDI86909498102
OBIM STRUKA8286909498
OBIM BOKOVA899397101105
DUŽINA TREGERA3334353637
KONFEKCIONE VELIČINE3638404244
DUŽINA MODELA6567,57072,575
OBIM GRUDI86909498102
DUŽINA TREGERA2627282930
KONFEKCIONE VELIČINE3638404244
DUŽINA MODELA99100,5102103,5105
OBIM GRUDI104108112116120
DUŽINA RUKAVA65,866,667,468,269
KONFEKCIONE VELIČINE36/3838/4040/42
DUŽINA PREDNJICE94,595100
DUŽINA ZADNJICE101,5102107
DUŽINA RUKAVA (savijena mandžetna)535455,5
OBIM GRUDI128132136
ŠIRINA RAMENA5252,553
KONFEKCIONE VELIČINE3638404244
DUŽINA7475,557778,581
OBIM GRUDI110112114116118
ŠIRINA RAMENA4748,349,650,952,2